0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

JPK zerowy - czy jest obowiązek jego złożenia?

Podatnikom trudno jest zrozumieć, że JPK zerowy za okres w którym podatek nie wyszedł do zapłaty również musi być złożony w urzędzie. Czy wiesz, jakie są konsekwencje niezłożenia pliku? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

2 maja 2024

Praca zmianowa - na czym polega i jakie są jej cechy?

Na czym polega praca zmianowa? Jakie można wyróżnić modele pracy na zmiany? Jak dobrze zaplanować czas pracy w takim systemie czasu pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie obowiązki ciążą w tym zakresie na pracodawcy.

2 maja 2024

Donos do ZUS z powodu L4 - kontrola zwolnienia lekarskiego

ZUS ma prawo przeprowadzać kontrole prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich przez pracowników. Może to nastąpić na wniosek pracodawcy lub w wyniku anonimowego donosu. Przeczytaj i dowiedz się więcej czy donos do ZUS z powodu L4 jest możliwy.

2 maja 2024

Przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia - jak opodatkować?

Umowa dożywocia to popularna forma przekazania nieruchomości rolnej. Wiąże się ona nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale również podatkowymi. Jak opodatkować przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia? Wyjaśniamy w artykule!

2 maja 2024

Ulga na złe długi dla rozliczeń z pracownikiem na gruncie CIT i VAT

Wiele firm świadczy usługi na rzecz pracowników. Czasami zdarza się, że pracownik nie ureguluje należności za wykonaną usługę. Czy w takiej sytuacji firmie przysługuje ulga na złe długi dla rozliczeń z pracownikiem? Jak rozliczyć CIT i VAT? Sprawdź!

2 maja 2024

GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT - czy należy je stosować?

Kody GTU, czyli szczególne oznaczenia grup towarów i usług, są co do zasady obowiązkowe dla czynnych podatników VAT. Co jednak w przypadku sprzedaży zwolnionej z VAT? Czy stosowanie kodów GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT jest obowiązkiem podatnika?

2 maja 2024

Postępowanie zabezpieczające a przerwanie biegu terminu przedawnienia

Zastosowanie środka egzekucyjnego w ramach egzekucji administracyjnej może spowodować przerwanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Dowiedz się, czym jest postępowanie zabezpieczające i czy skutkuje przerwaniem biegu przedawnienia.

2 maja 2024

Czy zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy trzeba uzgadniać z pracownikiem?

Spory pomiędzy pracownikiem a pracodawca często kończą się rozwiązaniem współpracy. Dobrym wyjściem z takiej sytuacji może być zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy. Jak wygląda to w praktyce i co mówią na ten temat przepisy? Przeczytaj i dowiedz się!

2 maja 2024

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin?

Czy pracodawca może zmusić do nadgodzin? Tak, ale tylko w określonych Kodeksem pracy sytuacjach. W zamian za wykonywanie pracy przez pracownika w godzinach nadliczbowych, ma obowiązek udzielić dnia wolnego lub wypłacić dodatkowe wynagrodzenie. Sprawdź!

2 maja 2024

Rejestracja samochodu przedsiębiorcy – jak i do kiedy to zrobić?

Auto w firmie to wielkie ułatwienie, a niekiedy wręcz konieczność. Trzeba jednak pamiętać, aby zakupiony pojazd powiązać z firmą i go zarejestrować. Jak wygląda rejestracja samochodu przedsiębiorcy w przypadku JDG, a jak w przypadku spółek? Sprawdź!

2 maja 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów